Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wygoda w kuchni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Remont w mieszkaniu nie oznacza tylko malowania ścian i zmiany podłóg, możemy wymienić wszystkie meble oraz zmienić ich dotychczasowy układ. Jednak co warto wziąć pod uwagę aby nowy rozkład mebli i sprzętów agd miał sens i ułatwiał nam pracę w kuchni? Warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Jakich? Otóż przede wszystkim powinniśmy sporządzić rysunek, na którym powinno się zaznaczyć wszystko, nawet najdrobniejsze szczegóły. Bardzo ważne jest opisanie wymiarów szafek oraz sprzętu, który będzie się znajdował w naszej kuchni oraz odległości od drzwi, okna oraz pionu kanalizacyjnego. Dzięki takiemu rysunkowi będziemy na przykład wiedzieć, gdzie zrobić gniazdko elektryczne niezbędne do zasilenia urządzenia, oraz gdzie może stać kuchenka gazowa czy zlewozmywak.

Szafki kuchenne najlepiej ułożyć tak by tworzyły jeden ciąg, jednak zależnie od długości ścian mogą być ułożone w linii prostej bądź tworzyć tak zwaną literę „L”. Montując zlewozmywak powinniśmy zachować niewielką odległość od rur odpływowych tworzących pion kanalizacyjny. Za taką maksymalna odległość możemy obrać 3 m. Kolejnym bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zaplanowanie blatu potrzebnego do przygotowania posiłków, tuż obok zlewozmywaka. Jest to o tyle wygodne, że myjąc artykuły spożywcze nie będziemy chlapać po podłodze ociekającą z nich wodą, a położymy je na blat znajdujący się bezpośrednio obok zlewu. Powinno też się zachowywać odległość między kuchenką gazową a oknem. Sprzęty takie jak zmywarka czy lodówka ustawmy blisko siebie. W praktyce sami zobaczymy jak wygodnie jest mieć wszystko pod ręką.

Planując rozkład mebli i sprzętów w kuchni warto jest też pamiętać o bezpiecznych odstępach oraz wygodnych przejściach. Jeśli mamy małą kuchnię powinniśmy planować rozmieszczenie wszystkich elementów tak, by poruszanie się w kuchni było wygodne i nie stanowiło żadnego problemu dla wszystkich domowników znajdujących się w niej w jednym czasie. Kuchnia powinna być bezpiecznym miejscem, szczególnie gdy korzystają z niej też małe dzieci.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x