Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wykładzina dywanowa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wybór podłogi dla osób, które nie są fanami paneli, ani drewnianych parkietów może być ciężki i sprawić nie lada trudności. Jednak mimo to warto podjąć starania, by podłoga, na którą się zdecydujemy, oprócz swej praktyczności sprawiała nam też wizualną satysfakcję. Drewniane podłogi oraz panele, coraz częściej zastępuje się wykładzinami dywanowymi. Podłoga nie wydaje się już tak surowa, sprawia natomiast wrażenie ciepła oraz daje efekt przytulnego wnętrza. Ten rodzaj podłogi, zaleca się do wnętrz słabo ogrzewanych, gdyż ciepło z pewnością lepiej utrzyma się z dywanową podłoga niż na przykład z zimnymi kafelkami.

Jednak, przed wyborem wykładziny powinniśmy przyjrzeć się bliżej każdemu z jej rodzajów. Podstawową różnicą pomiędzy wykładzinami jest materiał z którego zostały wykonane. Możemy je podzielić na naturalne i sztuczne. Inną kategorią podziału jest sposób w jaki je wyprodukowano. Sami będziemy mogli wtedy podjąć odpowiednią dla nas decyzję. Mimo wszystko, powinno się jednak kierować kilkoma ważnymi zasadami. Jedna z nich mówi o tym, że nie powinno się wybierać wykładziny o wysokim włosiu do jadalni, oraz kuchni. Wykładzina w tych pomieszczeniach powinna być także odporna na zabrudzenia oraz łatwa w czyszczeniu. Jednak już do pokoju sypialnego, możemy sobie pozwolić na zakup miękkiej wykładziny z wysokim włosiem. Bardzo dobrym wyborem byłaby wykładzina z naturalnej wełny. Przedpokój oraz nakładki na schody mogą być wykonane ze sztucznego włosia jednak pokryte warstwą specjalnej substancji, która pozwoli uchronić wykładzinę przed zabrudzeniami.

Przy kupnie, powinno się zapytać także o podkład wykładziny. Ważne jest to przede wszystkim do mieszkań słabo ocieplonych. Podkład wykładziny dywanowej, w znaczącym stopniu decyduje o zachowywaniu przez nią ciepła. Jeśli w swoim domu masz ogrzewanie podłogowe, zdecyduj się na wykładzinę dywanową robioną na podkładzie z juty.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x