Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wykończenie mieszkania pod klucz – ile to kosztuje?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Wykończenie mieszkania pod klucz – ile to kosztuje?

Usługi wykończenia nieruchomości pod klucz nie są wprawdzie tak popularne jak standard deweloperski, ale wybiera je coraz więcej kupujących mieszkania od deweloperów. Z jakimi kosztami musimy się wtedy liczyć?

 

Standard deweloperski jest zdecydowanie najbardziej popularną opcją przy zakupie nowego mieszkania. Deweloper oddaje wtedy nieruchomość w stanie niewykończonym i dalsze prace są już w gestii klienta, który może prowadzić je samodzielnie albo może skorzystać z usług wynajętej ekipy. Warto jednak wskazać, że deweloperzy często inaczej definiują standard deweloperski.

Druga opcja to skorzystanie z usług wykończenia nieruchomości pod klucz. Na taką usługę decyduje się około 10% kupujących mieszkania od deweloperów. Standard pod klucz polega na zleceniu deweloperowi szeregu prac wykończeniowych, aby przeprowadzka do nowego lokum była jeszcze łatwiejsza.

W ramach wykończenia pod klucz wykonuje się takie prace jak:

  • wstawienie drzwi wewnętrznych
  • kładzenie podłóg
  • malowanie ścian farbami
  • wykończenie łazienki – kafelkowanie, montaż ceramiki, armatury

W ramach standardu pod klucz mogą pojawić się też dodatkowe prac, na przykład wykończenie kuchni i wykonanie mebli kuchennych na wymiar, zamontowanie osłon okiennych takich jak rolety. Koszty związane z wykończeniem pod klucz zależne są od wybranego przez klienta pakietu wykończeniowego. Deweloperzy najczęściej oferują od trzech do czterech pakietów, które różnią się zakresem prac, liczbą materiałów do wyboru, a także kosztami. Więcej informacji na ronson.pl/wykonczenia

Najtańsze pakiety to wydatek około 450-500 złotych za metr kwadratowy. W ramach usługi znajdują się podstawowe prace oraz po kilka tańszych materiałów i innego wyposażenia do wyboru. Średni pakiet to na ogół cena 600-800 złotych za metr kwadratowy. Obejmuje już więcej prac, na przykład kafelkowanie całej łazienki, a nie tylko jej części, a także więcej lepszych materiałów i wyposażenia. Najdroższe pakiety wykończenia pod klucz to wydatek rzędu 1000-1200 złotych – obejmują luksusowe materiały i wyposażenie oraz pełną gamę prac.

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x