Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wynajem mieszkań dla początkujących

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Wynajem mieszkań dla początkujących

Ta historia mogłaby rozpocząć się tak: jestem szczęśliwym właścicielem nieruchomości i chciałbym ją wynająć, czerpiąc z tego dochód pasywny. Albo: chcę wreszcie zacząć żyć po swojemu i wyprowadzić się z rodzinnego gniazda. Brzmi pięknie, ale co zrobić wówczas, gdy kompletnie nie znamy się na branży nieruchomości? Najlepiej zaufać profesjonalistom, przed którymi temat wynajem mieszkań w Warszawie nie kryje żadnych tajemnic.

 

Primo: określenie potrzeb

O preferencje wielkości mieszkania do wynajęcia oraz oczekiwania wobec tego, czy chcemy mieszkać sami czy może dzielić mieszkanie ze współlokatorami, z pewnością pytać będą specjaliści w obrocie nieruchomościami, z którymi będziemy się kontaktować. Szczera rozmowa z nimi może przynieść wymierny efekt – otrzymamy bowiem propozycje wynajmu takich mieszkań, które najbardziej optymalnie spełniać będą nasze realne potrzeby. Czym innym jest bowiem mieszkać samemu w kawalerce, a zupełnie czym innym dzielić mieszkanie kilkupokojowe z różnymi osobami.

Secundo: ważna lokalizacja

Wynajem mieszkań w Warszawie to temat nieodzownie związany z atrakcyjną lokalizacją. Która będzie najlepsza? Z pewnością taka, w której spędzamy najwięcej czasu poza domem. Oczywiście nie zawsze od razu znajdziemy lokalizację idealną. Warto jednak uzbroić się nieco w cierpliwość, bo umowę najmu podpiszemy na co najmniej kilka miesięcy, jak nie rok. Dobrze byłoby więc, byśmy byli zadowoleni z usytuowania wynajmowanego lokalu.

Tertio: typ budynku i pobliska infrastruktura

Mimo tego, że rynek nieruchomości do wynajęcia w Warszawie jest naprawdę duży, nie warto pochopnie decydować się na podpisanie jakiejkolwiek umowy. Najpierw należy bowiem poznać typ budynku w którym usytuowane jest mieszkanie i zorientować się, jak kształtują się comiesięczne, realne koszty ogrzewania i wysokość rachunków. Dobrze też sprawdzić czy budynek jest ocieplony oraz jaka forma ogrzewania w nim dominuje. Nierzadko ważnym wskaźnikiem o podjęciu pozytywnej decyzji będzie kontakt z poprzednimi najemcami.

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x