Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wypoczynek rodzinny w Gdańsku. Na co warto zwrócić uwagę wybierając nocleg?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Wypoczynek rodzinny w Gdańsku. Na co warto zwrócić uwagę wybierając nocleg?

Z wakacyjnego wypoczynku rezygnuje w naszym kraju coraz więcej osób. Przyczyną rezygnacji są oczywiście powody finansowe. Okazuje się jednak, że można zorganizować wypoczynek na własną rękę – wtedy będzie on znacznie tańszy.

Wypoczynek rodzinny w Gdańsku. Na co warto zwrócić uwagę wybierając nocleg?

 

Co brać pod uwagę organizując wypoczynek na własną rękę?

Oczywiście w pierwszej kolejności wybieramy miejsc, do którego chcielibyśmy wyjechać. Miastem w Polsce, które świetnie nadaje się na rodzinny wypoczynek jest Gdańsk. Kolejny krok to ustalenie budżetu na wakacje. Znając stan swoich finansów szybciej podejmiemy decyzję o tym, czy do Gdańska dojedziemy, gdzie będziemy nocować i z jakich miejscowych atrakcji będziemy mogli skorzystać. Warto pamiętać też o tym, że po sezonie w większości miejscowości turystycznych ceny spadają.

Noclegi – na co zwracać uwagę?

W wielu miejscowościach – także w Gdańsku – noclegów można szukać korzystając ze stron internetowych organizacji turystycznej. Na pewno warto korzystać z wyszukiwarek hoteli i porównywarek cen. Dzięki nim można znaleźć naprawdę bardzo tanie noclegi. Wybierając nocleg nie możemy zapomnieć o upewnieniu się, jakie są koszty pobytu oraz warunki. Pamiętajmy też o tym, że przed wpłaceniem zaliczki warto do danego miejsca zadzwonić lub wysłać e-maila w celu upewnienia się, że oferta jest aktualna. Warto wiedzieć, że w ramach zaliczki nie powinno się wysyłać kwoty wyższej niż opłata za dwa noclegi. W przypadku, gdy pojawią się problemy, z takiej opłaty łatwiej nam będzie zrezygnować. Dobrym pomysłem na nocleg w Gdańsku jest wynajęcie apartamentu. Częścią apartamentu jest kompletnie wyposażony albo aneks kuchenny, albo kuchnia. To dobre rozwiązanie, gdyż podawane w restauracjach położonych w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie nie są tanie. Wynajmując apartament będziemy mogli przygotowywać posiłki samodzielnie. W przypadku pobytu w hotelu możemy na posiłkach również zaoszczędzić – wystarczy, że wykupimy tylko śniadania, z pozostałe posiłki będziemy jeść na mieście.

Co zwiedzić?

W Gdańsku miejsc do zwiedzenia jest mnóstwo. Organizując wypoczynek na własną rękę i tnąc koszty warto pamiętać o tym, że w niektóre dni do sporej liczby muzeów przynajmniej na część wystaw wstęp jest wolny. Tego typu informacji można szukać na przykład na stronie internetowej danej placówki muzealnej. Na przykład w środę można bezpłatnie zwiedzić Narodowe Muzeum Morskie. Bardzo wielu turystów odwiedza otwarte stosunkowo niedawno Muzeum II wojny światowej. We wtorki w kasach muzeum można otrzymać bilety uprawniające do bezpłatnego zwiedzenia stałych wystaw. Turyści, którzy zdecydują się odwiedzić Gdańsk do 4 lutego 2019 roku mogą bezpłatnie podziwiać iluminacje w Parku Oliwskim. Pół miliona światełek zapalanych jest w parku w dni powszednie o godzinie 18, w weekendy dwie godziny wcześniej. Iluminacje – wolnostojące galeony, świetlne klomby, fontanna – są wyłączana o godzinie 22.00. Wyjątkiem będzie tylko noc z 24 na 25 grudnia – tej nocy światełka będą rozświetlać park do godziny 2.00. Iluminacje w Parku Oliwskim każdego roku podziwia mnóstwo turystów.

Autor artykułu
Artykuł powstał przy współpracy ze Stara Karczma
0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x