Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wystrój pokoju dla małego dziecka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wystrój pokoju dziecka powinien zapewnić bezpieczeństwo oraz prywatność. Warto pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu pokoju, z którego korzystać ma więcej dzieci. Pokój dla rodzeństwa można stworzyć z regałem wolnostojącym, który może znajdować się na środku pomieszczenia. W ten sposób można stworzyć prywatne strefy dla kilkoro rodzeństwa w jednym pokoju. Innym rozwiązaniem może być zastosowanie kotary lub rolety zamocowanej na suficie. Strefy dla dzieci można wydzielić również poprzez zastosowanie odmiennych kolorów w wydzielonych częściach pokoju.

Meble i dekoracje

Meble powinny być przede wszystkim dostosowane do wieku dziecka oraz do jego potrzeb. Na inne meble należy decydować się w przypadku dzieci w wieku szkolnym a na specjalne meble trzeba postawić w przypadku małych dzieci. Meble, gdy dzieci rosną trzeba będzie wymieniać. Warto zdecydować się na takie rozwiązania, które oparte są na ruchomych meblach, które można wymieniać, a do jakich można zaliczyć łóżko, biurko, krzesła. Stałym elementem pokoju może być oświetlenie górne, które zawsze można modyfikować stosowaniem dodatkowych źródeł światła. W pokoju dziecka nie warto decydować się na trwałe elementy na ścianach, jak tapety, naklejki. Takie elementy z czasem będą musiały być wymienione. Z tego powodu dobrym pomysłem mogą być tapety do kolorowania. Ściany w pokoju dziecka podczas zabaw i tak na tyle często się brudzą, że odświeżenia wnętrza i tak prędzej, czy później będzie konieczne.

Kolory w pokoju dla dziecka

Pokój dziecka to jednocześnie miejsce do nauki oraz zabawy. Należy to brać pod uwagę przy dobieraniu kolorów, w których utrzymane będzie wnętrze. Najlepiej odpoczywa się i śpi w jasnych, neutralnych kolorach. Z drugiej strony w miejscu przeznaczonym do zabawy lub nauki warto postawić na inną kolorystkę. Ścianę w takim miejscu można pomalować na ulubiony kolor dziecka. W pokoju nie powinno stosować, zbyt dużej liczby kolorów. Maksymalnie trzy rodzaje barw są wystarczające. Im mniejszy pokój, tym warto stawiać na mniejszą liczbę kolorów, czyli większą spójność kolorystyczną. W pokoju dla niemowląt sprawdzają się kolory oparte na kontrastach. W kolorach dla starszych dzieci można decydować się na kolorystykę pastelową.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x