Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wystrój wnętrz kuchni krok po kroku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kuchnia to ważne pomieszczenie w każdym domu. Jest to miejsce, w którym spędza się wiele czasu i z tego powodu należy zadbać, by posiadało odpowiednią ilość wolnej przestrzeni. Meble powinny być od siebie oddalone o odpowiednią odległość, która wynosić winna minimum jeden metr. Przy tworzeniu projektu kuchni na pierwszym miejscu należy postawić ergonomię. Pomieszczenie będzie ergonomiczne, gdy odpowiednio się ustawi poszczególne meble oraz urządzenia AGD.

Takie rozmieszczenie musi być dopasowane do przestrzeni użytkowej danej kuchni. Na nieco inne rozwiązania trzeba się decydować w przypadku kuchni połączonej z salonem a na inne przy długiej kuchni, ale o niewielkiej szerokości. W takiej kuchnie zachowanie ciągu technologicznego w ustawieniu poszczególnych urządzeń wymaga ustawienia ich po jednej stronie ściany. W kwadratowej kuchni można zdecydować się na wyspę na środku kuchni, na której mogą być ustawione wszystkie ważne urządzenia. Kuchnia powinna być również przestronna.

Wolna przestrzeń jest niezbędne do swobodnego poruszania się oraz wykonywania poszczególnych czynności. Zabudowa z mebli powinna być tak skonstruowana, by zapewniać łatwy dostęp do poszczególnych przedmiotów, produktów żywnościowych, naczyń. Kuchnia musi być funkcjonalna. Funkcjonalność zapewnia odpowiedni dobór urządzeń oraz sprzętu kuchennego. Ważny jest właściwy dobór rozmiarów pólek oraz ich wysokości, tak by dostęp do nich był wygodny. W kuchni należy postawić na materiały wykończeniowe, które są trwałe. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór najlepszych materiałów wykończeniowych w stosunku do posiadanego budżetu. W kuchni nie ma sensu decydować się na nadmierne oszczędności, które mogą wymagać wykonywania poprawek oraz wymuszą wcześniejsze, ponowne wykonanie remontu. Materiały wykończeniowe muszą być dostosowane do panującej w kuchni wilgoci. Kolory oraz wzory materiałów wykończeniowych powinny być dopasowane do wybranej stylistyki wnętrza.

Planując remont kuchni, która ma nam służyć przez kilka lat warto decydować się na sprawdzoną kolorystką a nie na chwilowo modne kolory. Idealna stylistyka kuchnia to taka, która pasuje do naszych gustów. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie kompletu mebli. W ten sposób mogą one ze sobą współgrać stylistycznie a jednocześnie nie trzeba tracić czasu na dobieranie każdego z mebli. Dekoracje kuchni powinny być dopasowane do stylu. W klasycznej kuchni trzeba dobrać nieco więcej dodatków dekoracyjnych.

Kuchnia nowoczesna nie wymaga dużej ilości dekoracji. Tworząc projekt kuchni warto wstępnie wybrać oferty poszczególnych urządzeń, mebli, materiałów wykończeniowych. W ten sposób można stworzyć wstępny kosztorys. Atutem takiego planu finansowego jest możliwość kontrolowania ponoszonych wydatków. W ten sposób można z jednej strony kontrolować koszt remontu, czy prac wykończeniowych z drugiej strony zawsze można nieco modyfikować wybór materiałów wykończeniowych oraz uzyskać na pewnych rozwiązaniach oszczędności. Przy remoncie warto również zaplanować czas na wykonanie poszczególnych prac. Nieco więcej czasu jest potrzebna w sytuacji, gdy remont realizowany jest samodzielnie.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x