Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zabudowa balkonu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nasze mieszkanie możemy ciągle zmieniać. Jest to jak najbardziej wskazane w przypadku kiedy chcemy dotrzymywać kroku modzie i jej najnowszym trendom. Moda potrafi zadziwiać, ale i miło zaskoczyć. Niektóre zabiegi, których podejmujemy się w domu, nie mają z modą, oraz designem za wiele wspólnego. Dlaczego więc decydujemy się na zmiany? Dla zwiększenia wygody, funkcjonalności oraz realizacji dawnych planów i marzeń. Jedną z takich zmian może być zabudowa balkonu. Decydując się na remont balkonu dokładnie zaplanuj co chcesz zrobić. Możesz podjąć się jego rozbudowy, zwiększając powierzchnię, która tak naprawdę jest nieodpłatna, gdyż ani balkony, ani piwnice nie wliczają się do powierzchni mieszkania podlegającej czynszowi.

Zabudowany balkon ma wiele plusów. Jakich? Jednym z nich jest stworzenie mini ogrodu, który będzie zielony przez okrągły rok. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Każda roślina według swojego rodzaju ma inne wymagania dotyczące ich pielęgnacji. Niektóre potrzebują być przesuszane, inne częściej nawożone. Starajmy się zatem sadzić rośliny gatunkami do osobnych doniczek, bądź większych skrzynek. Zorientuj się także jak oświetlany jest twój balkon przez promienie słoneczne. Będzie miało to duże znaczenie przy wyborze odpowiednich gatunków kwiatów. Jednak nim przystąpisz do prac powinnaś zorientować się, gdzie należy złożyć podanie, o pozwolenie do wykonania takich prac. Zazwyczaj będzie to główny oddział wspólnoty mieszkaniowej, czy spółdzielni.

Problemy mogą pojawić się w wypadku, gdy budynek jest zabytkiem bądź ma odnowioną elewację, która chcąc nie chcąc będzie uszkodzona. Pamiętaj by nie zaczynać prac bez całkowitego pozwolenia, poświadczonego dokumentami. Spółdzielnia mieszkaniowa w takim wypadku, z pewnością skierowałaby sprawę do sądu. Mimo iż zabudowa balkonu wiąże się z ubieganiem się o wiele pozwoleń, nie powinnaś się zniechęcać. Pomyśl tylko jak piękny ogród możesz stworzyć!

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x