Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zadbaj o powietrze w mieszkaniu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Aranżacja mieszkania, i praca nad stworzeniem wyjątkowego stylu zajmuje trochę czasu. Później dochodzi dbanie o atrakcyjność pomieszczenia i o komfort. Należy zwracać uwagę na wiele istotnych rzeczy. Powietrze w naszym mieszkaniu, może bardzo przyczyniać się do komfortu i samopoczucia, nie tylko naszego ale również naszych gości. W jaki sposób możesz wpłynąć na jakość powietrza w swoim mieszkaniu?

Zaniedbane powietrze w domu, może być nawet bardziej szkodliwe niż na dworze. Z jakiej przyczyny? Ogromny wpływ na umniejszanie jakości powietrza mają roztocza (a także ich odchody) oraz kurz. Niewidoczne gołym okiem, znajdują sobie wygodne miejsce na zasłonach, dywanie oraz meblach. Wystarczy na chwilę otworzyć okno, lub drzwi i wszystko zaczyna się unosić w powietrzu, którym właśnie oddychamy. Pierwszym twoim krokiem powinno być regularne wietrzenie pomieszczeń. Należy to robić dwa razy dziennie. Najlepiej rano, zaraz po przebudzeniu, oraz tuż przed snem, gdyż świeże powietrze to też komfort snu. Jak długo powinno trwać takie wietrzenie? Wystarczy już 10 do 15 minut. Drugą istotną sprawą jest podjęcie walki z kurzem. Do ścierania kurzy powinno używać się wilgotnej ściereczki. W żadnym wypadku, nie powinno nas ciągnąć do tak zwanych puszków, które nie zbierają kurzu, a tylko wprawiają go w ruch. Przed odkurzaniem, skontroluj filtr. Być może jest zabrudzony, i konieczna jest wymiana. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest wilgotność powietrza.

Jeżeli powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywamy jest zbyt suche, szybko zaczynają nam pierzchnąć usta. Jeśli w naszym mieszkaniu, panuje suche powietrze, łatwo możemy nabawić się suchego kaszlu a nawet bólu gardła. Zadbaj więc o nawilżacz powietrza. Tańszym rozwiązaniem z pewnością, będzie położenie spodeczka z wodą na parapecie. Woda będzie parować stopniowo nawilżając powietrze. Jednak pilnuj, by wilgotność, nie była większa niż 60%, odchylenie w tą stronę także jest niebezpieczne.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x