Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zalety kuchni otwartej na salon

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Zalety kuchni otwartej na salon

Kuchnia coraz częściej staje się sercem domu. Wspólne przygotowywanie posiłków to ważny element domowego ogniska. Dlatego rosnącą popularnością cieszy się kuchnia otwarta, stanowiącą integralną część z salonem lub z jadalnią. Takie rozwiązanie rządzi się pewnymi prawami i aranżując ją, musimy wiedzieć, jakie meble kuchenne wybrać.

Zalety kuchni otwartej na salon

Niewątpliwą zaletą otwartej kuchni jest duża przestrzeń, którą zyskujemy. Odpowiednio dobrane meble kuchenne pomogą dodatkowo wzmocnić ten efekt. Przy niewielkich pomieszczeniach powinniśmy dobierać jasne kolory i delikatne meble. Przy dużym salonie i przestronnej kuchni, możemy zdecydować się na mocniejsze kolory i dużą wyspę zamiast blatu kuchennego.

Jak dobrać meble kuchenne?

Otwarta kuchnia stanowi spójną przestrzeń z salonem, więc nie powinna znacząco odbiegać stylem, w jakim jest urządzona. Meble kuchenne powinny korespondować z resztą mieszkania. Do domu w stylu industrialnym lub nowoczesnym pasować będzie sprzęt AGD bez zabudowy. Jeśli posiadamy klasyczny salon, lepiej wybrać piekarnik i lodówkę zabudowane, dzięki czemu nie będą się rzucały w oczy.

Przemyślany ciąg roboczy

Otwarta kuchnia jest ciągle na widoku. To wymaga sprzątania na bieżąco, ponieważ wszyscy domownicy widzą ewentualny nieporządek. Dlatego tak ważny jest dobrze przemyślany ciąg komunikacyjny. Jeśli dobrze rozłożymy meble kuchenne, możemy łatwo ściągać resztki do kosza, a brudne naczynia wkładać do zmywarki blisko zlewu i szafek. W utrzymaniu czystości pomoże też zamontowany w zlewie młynek do odpadów organicznych.

Najważniejsza jest wentylacja

Jeśli planujemy otwartą kuchnię, musimy pamiętać o dobrym okapie i oknie. Wszystkie zapachy będą dostawały się bezpośrednio do salonu, co może być niekomfortowe dla reszty domowników. O tym również należy pamiętać dobierając meble kuchenne. Marki takie jak Bauformat specjalizują się w meblach na wymiar, dając gwarancję, że nie zablokujemy okna lub nie zasłonimy za wysoką szafką wpadającego światła.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x