Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zamek biometryczny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Każdy z nas ma problem ze znalezieniem kluczy, czy to do domu czy do samochodu. Dzięki nowemu, innowacyjnemu rozwiązaniu jakim jest zamek biometryczny, pozbędziemy się jednego z wymienionych problemów, a mianowicie poszukiwaniom kluczy do drzwi naszego mieszkania. Czym tak naprawdę jest zamek biometryczny? Tego tupu zamek, otwiera drzwi po odczytaniu naszych linii papilarnych. Jak na razie, nie często spotyka się tego typu zamki, ale ze względu na swoją dużą funkcjonalność, szybko się to zmieni. Kiedyś uznawany za luksus, a dziś dla niektórych niezbędny w codziennym życiu.

Jak otwiera się taki zamek? Do pamięci zamka, wczytuje się linie papilarne osób, które mogą wejść do mieszkania, innymi słowy, te osoby które oprócz nas posiadają klucze do mieszkania. Każdorazowe odciśnięcie palca, analizowane jest oraz porównywane z odciskiem znajdującym się w bazie. Jeśli odcisk się zgadza, zamek się otwiera. Rzecz jasna z różnych powodów, nie zawsze będziemy mogli otworzyć drzwi przy użyciu odcisku palca. W tedy możemy zrobić to tradycyjnym kluczem, który zawsze powinniśmy mieć przy sobie. Kolejną zaletą takiego zamka, jest połączenie jego pracy z alarmem przeciwwłamaniowym. Otwierając drzwi innym palcem, włącza się alarm powiadamiający placówkę ochrony o interwencji. Tego typu zamki, zawierają najnowsze technologie. Pewna funkcja, umożliwia operowanie zamkiem przez telefony komórkowe z systemem operacyjnym oraz tablety. W ten sposób, możemy odtworzyć drzwi na przykład opiekunce do dziecka, nie musząc osobiście odciskać palca.

Zastanów się czy tego typu zamek może znaleźć się w twoich drzwiach. Jest to urządzenie bardzo nowoczesne oraz funkcjonalne. Jeśli jednak nie wierzymy do końca najnowszej technologii, możemy zamek biometryczny, traktować jako dodatkowe zabezpieczenie wejścia do naszego domu. Zrób krok w stronę nowoczesności, która ułatwia nam życie.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x