Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Żarówkowy problem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jak już pewnie zdążyliśmy się zorientować, w Polsce od drugiej połowy 2012 roku, nie można kupić tradycyjnej żarówki. Taka decyzja została podjęta przez samą Unię Europejską, nie martwmy się jednak, że będziemy na tym tracić. Aby wyjść z tej sytuacji cało, wystarczy dobrze zapoznać się z zamiennikami dostępnymi na rynku. Tradycyjne żarówki, zostały wycofane z powodu bardzo małej wydajności, były też nieenergooszczędne. Zamienniki dostępne w sklepach, są inaczej kategoryzowane, a o ich energooszczędnym działaniu, przekonamy się po otrzymaniu rozliczenia za energię elektryczną. Nowoczesne żarówki będą nam świecić bezproblemowo nawet przez 8 lat. Jest to zdecydowany plus dla naszego portfela, ale również i środowiska.

Stojąc przed wyborem żarówki, powinniśmy zastanowić się jakie światło, będzie najlepiej odnajdywało się w naszym mieszkaniu. Powinniśmy postawić raczej na ciepłe kolory światła, które nie są męczące dla oczu. Białe światło, nie tylko męczy oczy ale wpływa także negatywnie na nasze samopoczucie, oraz jest częstym powodem bólu głowy. Do pomieszczeń takich jak salon, jadalnia czy kuchnia, możemy zakupić żarówki energooszczędne. Pamiętajmy jednak, że pobierają one najwięcej energii przy ich zapalaniu. Nie nadają się zatem do pomieszczeń takich jak łazienka czy przedpokój, w których często się zapala i gasi światło. Użytkowanie żarówek energooszczędnych, w tym wypadku wyniosło by drożej niż tych zwykłych.

Naszym zadaniem będzie staranne przeanalizowanie, tego w jakich pomieszczeniach przebywamy najczęściej, i do których zaglądamy tylko na chwilę. Zmianie uległy także opakowania żarówek, i jak już wcześniej wspomniano ich kategoryzacja. Opis żarówek na ich opakowaniach zupełnie różni się od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, jednak z łatwością zorientujemy się jakiego typu stare żarówki jest to zamiennik. Nie bądźmy przeciwni tym zmianom, sami zobaczymy, że wyjdą nam na dobre.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x