Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zasady urządzania sypialni Master Bedroom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jeżeli jesteś osobą, którą meczy poranne oczekiwanie do łazienki, a przy tym bieganie w ręczniku pomiędzy kilkoma szafami po to, aby móc zebrać najpotrzebniejszą odzież, zaś przed każdą kąpielą musisz odbywać negocjacje z innymi domownikami i ustalać grafik kto kiedy pójdzie do łazienki to zdecyduj się na zbudowanie sypialni master bedroom. Jest to niesamowicie komfortowa sypialnia, która znajduje się w centrum domu i łączy się z łazienką oraz garderobą.

Master bedroom jest zestawem trzech różnych pomieszczeń, czyli sypialni, łazienki i garderoby. Aby urządzić taki zestaw trzech pomieszczeń w jednym w zupełności Ci wystarczą 24 metry kwadratowe do urządzenia go. Łazienka oraz garderoba mogą pełnić w takiej sypialni rolę aneksów i poszerzać całkowitą przestrzeń. W momencie, gdy zdecydujesz się na otwarcie drzwi do łazienki to Twoja sypialnia stanie się salonem kąpielowy. W momencie, gdy otworzysz garderobę, która znajduje się za przesuwanymi drzwiami to sypialnia będzie mogła zamienić się w ubieralnie, czyli inaczej mówiąc garderobę, która posiada tak dużo przestrzeni, aby ubierać się w niej oraz rozbierać.

Połączenie trzech w jedno

Struktura domu ma to do siebie, że jest w stanie unaocznić strukturę społeczną, która panuje w rodzinie. Pomieszczenia, które pełnią rolę wspólnie użytkowych mogą towarzyszyć prywatne pokoje dla poszczególnych członków rodziny. Jeśli zaś chodzi o kuchnię oraz salon to są to przestrzenie, które służą celebrowaniu więzi, a najbardziej istotnym miejscem będzie tutaj przestrzeń znajdująca się w jadalni w okół stołu. PRawda jest taka, że o miano najbardziej istotnego pomieszczenia w domu w tym momencie może jedynie z przestrzenią w okół stołu konkurować sypialnia małżeńska. W dzisiejszych czasach w domu następuje coraz to większe otwarcie na nowe przestrzenie i tym samym otwierają się w zasadzie wszystkie wnętrza nawet strefy prywatne. Nie oznacza to jednak, że strefa intymna zostaje tutaj zaburzona, ponieważ jest wręcz przeciwnie, prywatność cały czas ma tutaj miejsce, a ze względu na stworzenie pewnego sanktuarium małżeńskiego można nadać jej całkowicie inny wymiar. Trzeba zdawać sobie sprawę, że więź małżeńska będzie wymagała odpowiednio sporej przestrzeni i będzie też mieć potrzebę celebrowania. W zasadzie jednak nawet nie dysponując wielkim metrażem można sobie pozwolić na zaprojektowanie sypialni, która zostanie powiększona o garderobę i łazienkę. Jedyne co będzie trzeba robić, aby otrzymać znacznie większy komfort w części prywatnej to mieć powierzchnię od 17 do 24 metrów kwadratowych.

Jak aranżować strefy?

Strefa przeznaczona dla rodziców i strefa przeznaczona dla dzieci nie powinny znajdować się obok siebie. Prawda jest taka, że sąsiedztwo wszystkiego rodzaju sypialni będzie sprawdzało się tylko i wyłącznie przez kilka pierwszych lat, gdy to dzieci będą wymagały sporej fizycznej bliskości rodziców. Trzeba zdać sobie jednak sprawę, że to bardzo szybko mija i potrzeba dystansu nabiera całkowicie nowego pojęcia. W takiej sytuacji rodzice zaczynają dopiero doceniać to jak dobrym pomysłem było oddzielenie strefy dzieci od strefy rodziców. Nawet osoby, które posiadają dom parterowy nie muszą decydować się na ulokowanie wszystkich pokojów sypialnianych obok siebie. Uniwersalnym modelem funkcjonalnym zawsze będą dwa zespoły funkcjonalne, zwłaszcza, że jest to sposób, który sprawdza się w każdych warunkach i w każdym życiowym momencie. Mając dom parterowy warto zaaranżować wyższą kondygnację z przeznaczeniem jej dla dzieci i gości, bądź dla siebie jak już wolicie. W zasadzie może się to naprawdę świetnie prezentować jeżeli zdecydujecie się na aranżacje tam strefy przeznaczonej tylko dla Was. Prawda jest taka, ze taka sypialnia może być dla Was swoistym miejscem odizolowania się od świata, które mimo tego, że będzie w domu to jednocześnie na końcu świata. PLusem aranżacji takiej przestrzeni na parterze jest to, że nie będziecie tutaj mieć ciągłe potrzeby, aby schodzić po schodach na dół. Może to być problematyczne dla osób, które mają już swoje lata, albo problemy zdrowotne. Sam pokój dla dwóch osób, który jest przeznaczony wyłącznie do spania nie powinien być mniejszy niżeli 12 metrów kwadratowych.

Jak dużo łazienek?

Według niektórych doskonałym zwieńczeniem wszystkich sypialni jest niewielka łazienka i wbudowana szafa. Z jednej strony jest to prawda, jednak można też pomyśleć sobie o tym tak, że w zasadzie bardzo dużo prawdy jest w przekonaniu, iż podczas wychowywania dzieci trzeba też nauczyć ich w jaki sposób powinno się współdzielić wspólną przestrzeń łazienkową. Jeżeli zależy Ci na zbudowaniu master bedroom to musisz pamiętać,że już standardem muszą być tutaj trzy łazienki. Pierwsza z nich musi być umiejscowiona blisko strefy wspólnej, druga będzie przeznaczona wyłącznie dla dzieci, zaś trzecia powinna powstać z myślą o rodzicach. Jeśli zdecydujecie się na łazienkę o niewielkich rozmiarach, jednak będzie ona uzupełniona o natrysk i połączy się ją z sypialnią to zyskacie w tym momencie niesamowite poczucie niezależności i wygody. Warto jednak przemyśleć tę kwestie bardziej, ponieważ jak już się chce stworzyć kompleks master bedroom to warto by było zaaranżować przestrzeń tak, aby można było w niej znaleźć łazienkę o pełnym programie, czyli z wanną i dwuosobowym natryskiem oraz podwójną umywalką. Takie coś możecie osiągnąć dysponując zaledwie 7 metrami kwadratowymi na ten cel.

Inspiracje:

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x