Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zasłona solarna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Każde z naszych mieszkań wyposażone jest w okna. Mniejsze czy większe ale zawsze są. Okno wpuszcza do pomieszczenia naturalne światło. Dzięki oknom nie tylko oszczędzamy na energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia ale także na zdrowiu. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach sztucznie oświetlanych, wpływa na pogorszenie naszego wzroku oraz samopoczucia. Sztuczne światło może wywoływać nawet stany depresyjne. Jednak nie zawsze jesteśmy zadowoleni z funkcji jaką spełniają okna. Niektórzy z nas nie lubią wręcz rażących promieni słonecznych, które szczególnie nieprzyjemne są podczas popołudniowej drzemki.

Najczęstszym sposobem bronienia się przed promieniami słonecznymi są rolety i zasłony. Jednak nie zawsze dają nam pożądany efekt. W takim wypadku świetnym rozwiązaniem będzie założenie solarnych zasłon. Tego typu zasłony mimo iż blokują dostęp promieniom słonecznym, nie zaciemniają całkowicie pomieszczenia. Można nawet powiedzieć, że w dalszym ciągu jest jasno. Czy takie zasłony zasilane są energią elektryczną? Nie. Zasłona solarna, świeci dzięki mocy pobranej z promieni słonecznych. W rezultacie, rażące promienie słoneczne zamienia się w przyjemne oraz delikatne światło. Jest to świetny sposób, na radzenie sobie z letnimi rażącymi promieniami słonecznymi. Zasłona solarna, dostaje także dodatkowy punkt za to iż jest zgodna ze środowiskiem. Istnieje wiele różnych rodzajów zasłon solarnych. Niektóre z nich zostały stworzone w oparciu o inne technologie, dlatego możemy wybrać pomiędzy takimi, które świeca bardzo jasno oraz dającymi delikatną poświatę.

Zasłony solarne, mają za zadanie także wpływać na obieg powietrza wentylując je. Sama zdecyduj, jaki rodzaj zasłon czy rolet wolisz. Jednak, dobrze zastanów się przed podjęciem decyzji. Jeśli zdecydujesz się na zwykłe rolety, weź kawałek materiału do domu i sprawdź jak chroni przed słońcem. Okazuje się, że nawet te najciemniejsze materiały, nie zdają egzaminu, ze swojej funkcjonalności.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x