Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zasłony

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zasłony są niewątpliwie ponadczasową i co najważniejsze dalej modną dekoracją okien wszelkiej klasy i kulturowości na świecie. W niektórych rejonach świata nie korzysta się z nich wcale, gdyż ludzie mają inne przyzwyczajenia i zwyczaje. W Polsce jest to niewątpliwie numer jeden – nie zanosi się na to by było inaczej. Najmodniejsze są oczywiście gotowe zasłony, gdyż łatwiej je przywiesić i zmienić – tego rodzaju zasłony przypina się do specjalnych haczyków lub zapina się na odpowiednie kółeczka. Większość gotowych zasłon ma już z góry ustalone wymiary i szerokości – często standardowe – dlatego pasują do większości mieszkań i domów, gdzie znajdziemy takie okna o podobnych wymiarach. Produkowane są z najróżniejszych materiałów, dlatego cechuje je różne wykończenie – zasłony z podszewek są grubsze i bardziej gęste, dzięki czemu układają się lepiej niż inne. Zasłony zaciemniające nadają się na przykład do dziecięcych pokoi czy sypialni. Poszewki występują w naprawdę różnych kolorach – tradycyjnie jest to biały lub kremowy.

Kolejnym dobrym pomysłem na ozdobę okien jest drapowanie, czyli tworzenie z zasłon wąskich plis – są najlepszym rozwiązanie w przypadku stosowania lambrekinów. Zasłony można drapować na naprawdę wiele sposobów – np. równomiernie rozłożenie fałd czy stosowania potrójnych plis zgrupowanych po trzy. Coraz modniejsze stają się także zasłony podwiązane do góry czy wykonywanie samemu przeszywanych przelotek do gotowych już zasłon.

Kolejną dobrą metodą na ozdobę okien są maskownice lub lambrekiny – stanowią wykończenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu skutecznie zmniejszymy – przynajmniej optycznie – wielkość danego okna. Maskownice wykonuje się zazwyczaj z tego samego materiału co zasłony lub nieznacznie zbliżonego do niego. Jeżeli pasjonujesz się zasłonami, a jesteś młodą i energiczną osobą, rozważ zakup zasłon w najróżniejszych kolorach – jest to wręcz idealne rozwiązanie dla prostego i nowoczesnego mieszkania.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x