Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do lektury w nowym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają szansa wysyłania do lektury za granicą naszych pracowników jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z koncentracje na zajęcie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej delegowanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Kierowanie jest odpowiednią formą wysłania pracownika do indywidualnego świecie w planie czasowego pisania rzeczy w niniejszym regionu. Należy przy tymże mieć, iż w całkowitym okresie w jakim pracownik spełnia domową karierę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w moc dziedzinach obowiązują wyższe ceny płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować cudzoziemca ze wschodu do lektury w Niemczech, przydatne jest dostanie wizy Vander Elst. Jest to wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych pomocy w nowym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej regule może tymczasowo kierować naszych gości bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na produkcję co liczyło miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i wartości na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą przekazywać naszych gości do lektury w ich końca.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana istnieje w obiekcie tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do lektury w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy zobowiązuje się ze uwzględnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi zawierać zawartą umowę o pracę lub zejście z Naszym pracodawcą, w ruchu spośród tym wymaga istnieć zabezpieczony i wykonywać minimum od maja u pracodawcy, który pragnie delegować pracownika do lektury w Niemczech. Musi w ruchu spośród tym legalnie przechodzić na placu Polski, mieć danie na produkcję. Niezbędny jest materiał organizowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu ustawodawstwu w rozmiarze zabezpieczenia publicznego oraz co istotne aby wystąpić po te dokumenty niezbędne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje koniec w jakim pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych faktów trwa kilka tygodni zaś w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten moment jest wyjątkowo niezbędny aby udowodnić, że rola w Niemczech nie jest miłym celem zatrudnienia człowieka a od razu po zatrudnieniu nie chyba on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek jest na pewne w Polsce natomiast jego produkcja za granicą ma cel jedynie tymczasowy zaś w ramach swojej pozycji w Polsce został oddelegowany do osiągania naszych celów na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i składaniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we całych formalnościach i dobre kierowanie naszych gości do Funkcji w Niemczech. Nasza korzyść jest kompleksowa – od efektywnej oraz silnej rekrutacji gości z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez konsultacje prawe oraz uwagę w załatwieniu wszystkich niezbędnych w ciągu delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa efekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książce u pracodawcy, umowa pracodawcy z firmą z drugiego państwa UE, zaświadczenie od firmy dającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w innych pracach w relacji od wielu szczegółów, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy istniejący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do lektury w Niemczech podlega przepisom w obszarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacji od branży i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej wtedy w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też jedne nazwy do lektury w jakich goście są delegowani przykładają wielką rolę do ocenie czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupę wypłaty dla człowieka można wypłacić chociaż w całości ryczałtu czy diety więc w styl niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków produkcji oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w rozmiarze powstającym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i ponadto Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x