Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zlew kuchenny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Projektując układ nowych mebli w kuchni musimy wziąć pod uwagę to gdzie chcemy aby stała nasza lodówka, piekarnik czy zlewozmywak. Zlewozmywak oczywiście musi być ładny i duży – najlepiej z dwiema komorami – by wygodnie myło się w nim naczynia. Jednak który wybrać spośród wielu ich rodzajów? Aby podjąć dobrą decyzję przyjrzyjmy się zlewozmywakom nakładanym na szafkę, tym które są wbudowane do szafki oraz podwieszanym.

Nasza pierwsza grupa zlewozmywaków wytwarzana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej bądź emaliowanej. Zlewozmywaki takie są zatem uodpornione na szkodliwe działanie wody, z którą będą miały przecież cały czas styczność. Ich wymiary są bardzo różne dlatego łatwo dopasować je do standardowych szafek. Producenci zadbali także o wykończenie krawędzi zlewozmywaków tak, aby woda nie uszkadzała mebli. Kolejną grupą zlewozmywaków, którą omówimy są te wbudowane w szafkę. Montuje się je wycinając specjalny otwór, dopasowany indywidualnie do kształtu zlewozmywaka w blacie. Zakładając zlewozmywak należy pamiętać o założeniu uszczelki, która będzie chronić meble przed nasiąknięciem wodą. Niekiedy jednak takie uszczelki potrafią być zawodne, właśnie dlatego na miejsce styku można nałożyć warstwę silikonu.

Zlewozmywaki podwieszane montowane są za pomocą specjalnych uchwytów. Uchwyty te zazwyczaj sprzedawane są w komplecie ze zlewozmywakiem, także nie ma możliwości pomyłki. A co można powiedzieć o najodpowiedniejszym blacie do tej grupy zlewozmywaków? Najlepszy jest taki, który jest w stu procentach odporny na wodę czyli np. kamienny bądź ceramiczny. Sami musimy podjąć decyzję, który zlewozmywak okaże się najlepszy do naszej kuchni. Jednak niezależnie od tego, jaki wybierzemy, należy go bardzo starannie zamontować. Nie możemy przy tym zapomnieć o żadnej uszczelce, a po skończonym montowaniu kilkakrotnie sprawdzić czy nic nie przecieka. Baterię do takich zlewozmywaków możemy dokupić wedle gustu i uznania, zdarza się jednak też, że są one z góry narzucone.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x