Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zlewozmywak pod kuchennym oknem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Zlewozmywak pod kuchennym oknem
W czasie projektowania kuchni zastanawiamy się nie tylko nad stylem, w jakim ma być urządzona nasza wymarzona kuchnia, lecz także nad idealnym rozmieszczeniem zabudowy kuchennej i ustawieniem sprzętów, w tym zlewozmywaka. Na forach internetowych toczy się wiele dyskusji o tym czy miejsce pod oknem jest dla niego odpowiednie, wiele osób wskazuje na utrudnione otwieranie okna – jednak tu z pomocą przychodzi nam armatura do zadań specjalnych.

 

Koncepcyjne rozpatrywanie tego tematu może być ciekawą rozrywką po pracy. Przerzucanie się argumentami za i przeciw, dywagowanie, które rozwiązanie będzie lepsze. A co, jeśli zwyczajnie nie mamy wyboru i zlewozmywak musi znaleźć się pod oknem, bo zastany projekt kuchni nie przewiduje innej możliwości? Czy w takiej sytuacji musimy czuć się poszkodowani i żyć z poczuciem, że nie będziemy mieli funkcjonalnej kuchni? Przede wszystkimi zapoznajmy się z zaletami i z wadami każdego z rozwiązań. I przekonajmy się, jak bardzo może ułatwić nam życie dobrze dobrana armatura kuchenna.

Za i przeciw

Zwolennicy tego rozwiązania wskazują przede wszystkim na to, że zwyczajnie przyjemniej jest zmywać naczynia, gdy możemy wyglądać przez okno. Z pewnością to dobry pomysł, gdy za oknem rozciąga się piękny widok, chociaż w miejskich realiach to nie zawsze jest oczywiste. Jednak nawet w takiej sytuacji możemy korzystać z naturalnego światła, które w ciągu dnia znacznie ułatwi nam pracę w tej kuchennej strefie. Dzięki temu lepiej widzimy czy wszystkie naczynia są całkowicie czyste, a owoce i warzywa dobrze umyte. Warto jednak zamontować nad nim też dodatkowe oświetlenie, które ułatwi nam funkcjonowanie w tym miejscu po zmroku. W takiej sytuacji dobrze sprawdzi się jasne oświetlenie punktowe. Mniej oczywistym problemem związanym ze zlewozmywakiem pod oknem jest brak miejsca na szafkę z suszarką. I tutaj niestety musimy pogodzić się z tą stratą i ograniczyć się jedynie do suszarki umieszczonej na zlewozmywaku lub w jego okolicy. Pewnego rodzaju kompromisem jest montaż zmywarki, dzięki której unikniemy nagromadzenia suszących się naczyń w widocznym miejscu.

Armatura kuchenna do zadań specjalnych

Jednym z argumentów wysuwanych przeciw zlewozmywakowi pod oknem jest jego utrudnione otwieranie z powodu przeszkadzającej armatury kuchennej. Ale w obecnych czasach nie można tego zarzutu traktować poważnie. Producenci armatury kuchennej oferują rozwiązania, które w prosty sposób rozwiązują ten problem. W czołówce tego typu udogodnień plasuje się firma Kludi. W swojej ofercie posiada armaturę kuchenną ze specjalnym złączem Bajonett, dzięki któremu możliwe jest złożenie baterii i swobodne otworzenie okna. To wyjątkowe rozwiązanie dostępne jest m.in. w linii Kludi Bingo Star, dzięki temu zyskujemy doskonałą funkcjonalność na własność.

 

5 1 vote
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x