Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zmiany w sposobie dystrybucji węgla

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Zmiany w sposobie dystrybucji węgla
Krajowy rynek otwarty jest na producentów węgla z zagranicy. W ten sposób tworzone są nowe kanały dystrybucji. Sam towar również jest segregowany i konfekcjonowany, aby sprostać oczekiwaniom użytkowników.

Zmiany w sposobie dystrybucji węgla

Zarówno klienci detaliczni, jak i hurtowi mają inne potrzeby. Duże różnice w strukturze rynku powodują ciągłe zmiany w jego funkcjonowaniu.

Nowe znaczenie klientów detalicznych

Gospodarstwa domowe kupując opał, szukają często rozwiązań ekologicznych i łatwych w użytkowaniu. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych kotłów grzewczych opalanych węglem ponownie rośnie popyt na to paliwo. Detaliczni klienci oczekują innego kanału dystrybucji opału, jak również sprzedaży go w takiej formie, aby była ona wygodna w użytkowaniu. Doskonale do takich potrzeb nadaje się ekogroszek. Materiał ten jest sortowany i zachowuje parametry określonej dopuszczalnej średnicy jednego kawałka. Nie bez znaczenia jest sam fakt ergonomii używania go w piecach z podajnikiem. Skraca to czas potrzebny na obsługę kotła oraz wydłuża czas użytku zapasu opału w zasobniku. Stosując eko groszek workowany użytkownik ma stały wgląd w informacje zawarte na opakowaniu. Producent musi podać kraj pochodzenia, jak również parametry fizyczne oferowanego węgla. Poziom zanieczyszczeń może świadczyć o jakości opału.

Ergonomia transportu opału

Dystrybucja węgla odbywa się najczęściej ciężarówkami. To wymusza na dostawcach transport w opakowaniach zbiorczych. Palety, na których umieszczane są worki z węglem, można łatwo zdejmować z samochodów ciężarowych. Pakowany w worki węgiel można sprzedawać na sztuki, to ułatwia jego przechowywanie i zmniejsza ilość strat, jakie występują przy transporcie węgla luzem.

Opakowania zbiorcze są foliowane, więc możliwe jest ich przechowywanie na zewnątrz bez obawy o ich zamoczenie. Takie rozwiązanie pozwala na wykonanie zapasu opału na potrzeby instalacji grzewczej bez konieczności posiadania dużej przestrzeni magazynowej.

Rynek węglowy zmienia się i tworzy nowe rozwiązania szczególnie dla detalicznych odbiorców. W taki sposób małe konfekcjonowane opakowania są dostępne w każdym miejscu i pozwalają na zakup odpowiedniej ilości opału oraz dostarczenie tak zamówionego towaru w wygodny sposób pod dom zamawiającego.

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x