Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zmywarka w kuchni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dla każdej z nas, zmywanie naczyń jest największą zmorą w kuchni. Przy tej czynności mogą pomagać nam dzieci, jednak nie zawsze i ten pomysł się sprawdza. Najlepszym dotychczasowym rozwiązaniem jest zakup zmywarki. Nie oszukujmy się, planując remont kuchni jest ona koniecznym ‘must be’. Jednak co powinniśmy wiedzieć na jej temat przed zakupem?


Zmywarka okazuje się być bardzo przydatna nie tylko w dużej, ale także w małej kuchni, gdzie tak naprawdę nie ma miejsca na duży zlew i swobodne mycie naczyń. Nie musimy też poświęcać czasu na wybór koloru, czy specjalnego design. Najprostszym rozwiązaniem jest zamontowanie zmywarki w meblach. Nie będzie się ona rzucać w oczy gdyż przód zmywarki będzie obudowany takim samym frontem jak wszystkie szafki. Dzięki tym staraniom pięknie skomponuje się z meblami. Niestety będziemy musieli poświęcić na nią jedną szafkę, ale na pewno nie pożałujemy. Jeśli chodzi o szerokości zmywarek to są dwa narzucone rozmiary, mianowicie 45 centymetrów oraz 60 centymetrów. Stworzono także zmywarki przypominające wyglądem mikrofalówkę. Jednak każda szerokość pozwoli nam na pozmywanie dużej ilości naczyń, nie narażając przy tym naszych dłoni na szkodliwe działanie detergentów. A co można powiedzieć o zużyciu wody i energii elektrycznej? Mogłoby się zdawać, że zmywarka jest droga gdyż potrzebuje dużo wody a na dodatek zużywa prąd. Jednak gdy porównamy ją do zwykłego mycia naczyń przekonamy się, że potrzebujemy nawet do czterech razy więcej wody niż ona! Ponadto my jako zwykli ludzie nie mamy programu EKO do zmywania naczyń. Natomiast zmywarkę możemy ustawić właśnie na taki program. Nie będzie pracowała przez to mniej dokładnie a po prostu bardziej oszczędnie.


To tylko kilka zalet posiadania zmywarki, jednak jak bardzo przemawiają za tym by się na nią zdecydować. Dzięki zmywarce zapomnisz o zniszczonych dłoniach oraz o stercie brudnych naczyń w zlewie, które umówmy się – nie wyglądają zachęcająco. Teraz pozostaje ci tylko wybrać miejsce gdzie będzie stała. Powodzenia!

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x