Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zobacz, jak zabezpieczyć firmowe mienie także wtedy, gdy nie ma Cię w biurze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Zobacz, jak zabezpieczyć firmowe mienie także wtedy, gdy nie ma Cię w biurze

Zobacz, jak zabezpieczyć firmowe mienie także wtedy, gdy nie ma Cię w biurze

Monitoring nie jest wyłącznie kwestią bezpieczeństwa, ale także narzędziem pomocniczym w rozwiązywaniu kwestii spornych. Sprawdza się zarówno podczas konfliktów z  pracownikami, jak też w celu zabezpieczenia towarów i maszyn znajdujących się na terenie firmy. Zobacz, w jakich jeszcze sytuacjach warto mieć firmowy monitoring.

Wpisując w wyszukiwarkę „montaż kamer Kraków” bez trudu można znaleźć listę firm zajmujących się tego typu usługami. Liczba podmiotów świadczy o dużym popycie na rejestrowanie oraz kontrolę tego, co dzieje się na terenie firmy, gdy szefostwa nie ma w jej pobliżu.

W jakich sytuacjach sprawdzi się firmowy monitoring?

Jeżeli chcesz wiedzieć, czy nieuprawnione do tego osoby wchodzą na teren Twojej posesji, gdy nie ma Cię na terenie biura, wystarczy zamontować kamerę, która nagra każdy najdrobniejszy ruch. Dostarczy Ci dowodów na nieuczciwość kontrahentów, ale też zabezpieczy posesję przed złodziejami.

Konflikty na linii pracownik – pracodawca mogą być znacznie łatwiejsze do rozwiązania, gdy można posiłkować się obiektywnymi dowodami w sprawie. Bywają również sytuacje konfliktowe, na przykład bójki czy kradzieże, pomiędzy samymi pracownikami. Wówczas przedsiębiorca, postawiony w niekomfortowej sytuacji, może sięgnąć po niezależne nagranie, które przybliży mu faktyczny przebieg wydarzeń i pozwoli wręczyć zwolnienie dyscyplinarne problematycznemu pracownikowi.

Rola monitoringu w sprzedaży wysyłkowej

Zamontowana nad stanowiskiem pakowacza w firmie zajmującej się sprzedażą wysyłkową kamera ułatwi rozwiązanie sporu z klientem i pozwoli zrewidować, po czyjej stronie leży wina za wybrakowaną paczkę. Wówczas jeden rzut oka na taśmę pozwoli stwierdzić, czy doszło do pomyłki na etapie pakowania, czy też roszczenia klienta są bezpodstawne. Zdarzają się sytuacje, gdy nieuczciwi konsumenci próbują wyłudzić na firmie ponowną wysyłkę towaru, rzekomo niedostarczonego. Zapis z kamery pozwala szybko rozwiać wątpliwości w kwestii tego, która ze stron nie mówi prawdy.

Nagranie z kamery przemysłowa jako dowód w sprawie

Firmowy monitoring daje również dowody w sprawie o kradzież czy zniszczenie mienia. Może być przedstawiony na policji oraz w sądzie, obciążając winą konkretne osoby, których wizerunek zarejestrowała kamera. Kamera w firmie sprawdza się również wtedy, gdy dojdzie do poważnego uszkodzenia sprzętu, na przykład podczas nieuważnego manewrowania wózkiem widłowym w magazynie. Nagranie może ułatwić znalezienie sprawcy i obciążenie go kosztami za spowodowane straty.

Domofon – ułatwienie w komunikacji biurowej

Domofon to podstawowe narzędzie, za pomocą którego łatwiej kontrolować ruch osób odwiedzających biuro. Pozwala ograniczyć napływ osób niepożądanych, takich jak roznosiciele reklam czy akwizytorzy. To także większe bezpieczeństwo sprzętu i dokumentacji firmowej, a także rzeczy prywatnych pracowników. Jeżeli interesuje Cię montaż domofonu (Kraków jest liderem w tej branży), zajrzyj na stronę internetową https://impuls.com.pl/domofony/, by dowiedzieć się więcej.

Podsumowując, firmowy monitoring, ale również domofon zainstalowany w biurze sprawdzają się w przeróżnych sytuacjach, chroniąc mienie i bezpieczeństwo osób znajdujących się na terenie przedsiębiorstwa.

 

 

 

5 1 vote
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x