Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Zwierzęta w domu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Zwierzęta w domu

Pupil w domu to oczywista przyjemność – można się do niego przytulić, wyżalić czy zapomnieć o smutkach podczas zabawy z nim. No, chyba że te z pozoru niewinne igraszki zamienią pół domu w pobojowisko. W końcu nie ma lepszej zabawy niż bieganie po mieszkaniu, roznoszenie piasku i przewracanie co niektórych przedmiotów… Jak utrzymać porządek w domu, będąc właścicielem czworonoga? To trudne, ale możliwe!

 

Czysty zwierz = czysty dom

Podstawową czynnością, o której musimy pamiętać podczas walki z bałaganem, jest czyszczenie pupila i jego łapek po każdym spacerze. Już od początku posiadania zwierzaka powinniśmy postawić przy wejściu miskę z wodą i ścierkę. Nasz podopieczny powinien nauczyć się, że po każdej wizycie na zewnątrz przejdzie tego typu rytuał “oczyszczenia”. Jeżeli psiak po spacerze jest brudny, bo np. pokusa wskoczenia w kupkę mokrych i brudnych liści okazała się silniejsza, warto od razu opłukać zwierzaka pod prysznicem. Na spacerze rozpętała się niespodziewana burza z obfitymi opadami? Po powrocie musimy wytrzeć nie tylko siebie, ale i pupila – najlepiej ręczniczkiem z mikrofibry, który szybko wchłania wilgoć. Dzięki tego typu działaniom zapobiegniemy przedostawaniu się zanieczyszczeń z zewnątrz do naszego domu. Psiak przynosi piasek ze spaceru, a kot – domator? Oczywiście też ma coś za uszami, a dokładniej… pod łapkami. I jest to koci żwirek. Zwłaszcza ten klasyczny (piaskowy) przyczepia się do kiciusia i razem z nim podróżuje po całym mieszkaniu. Wyjściem z tej sytuacji jest zakupienie żwirku drewnianego bądź silikonowego. Poza tym warto zainwestować w chropowatą podkładkę – wycieraczkę, na której osiądzie żwirek. Kryta kuweta również jest jakimś pomysłem tylko czy spodoba się kotu? O to już trzeba zapytać pupila…

Sierść kota i psa

Zarówno koty, jak i psy gubią sierść, która potem zalega w kątach mieszkania, na kanapach czy posłaniach. Z nią również można walczyć, np. regularnie szczotkując pupila, kupując mu wysokiej jakości karmę i stosując specjalną dietę dostosowaną do jego rasy i wieku. Również regularne wizyty u weterynarza pomogą zadbać o zdrowie zwierzaka, dzięki czemu ograniczymy do minimum ilość sierści roznoszonej po domu. Mimo najszczerszych chęci jakieś drobne kłaczki zawsze gdzieś się znajdą. Jak je usunąć? W przypadku kanap, dywanów i innych mebli pokrytych włóknem dobrze w tej roli sprawdzi się szczotka do ubrań. Do czyszczenia powierzchni płaskich zdecydowanie lepiej nada się odkurzacz. Jeżeli wyposażymy go w syntetyczne worki anti-odour to nie dość, że pozbędziemy się zanieczyszczeń, piasku, sierści i kurzu to jeszcze unikniemy nieprzyjemnych zapachów! Idealnym duetem, w którym występuje worek syntetyczny jest filtr HEPA, który specjalizuje się w eliminacji nawet malutkich cząsteczek takich jak bakterie, grzyby, a nawet wirusy. Warto więc zaopatrzyć się w tego rodzaju komplet niezastąpiony w walce z domowym bałaganem.

Gryzonie w domu

Mniejsze zwierzątka takie jak chomiki, świnki morskie czy króliki potrafią nieźle narozrabiać, np. rozsypując trociny, ściółkę czy pokarm poza obręb klatki. Aby zminimalizować ten problem, warto kupić specjalną podkładkę pod klatkę, którą łatwo można wyczyścić. Nieprzyjemny zapach to również częsty problem, spotykający właścicieli gryzoni. Regularne czyszczenie klatki nie tylko ograniczy niemiłą woń, ale także zapobiegnie namnażaniu się chorobotwórczych drobnoustrojów. Dbajmy o zwierzęta, a one odwdzięczą się nam nie tylko przywiązaniem, ale także… mniejszym bałaganem!

 

Maja Majewska
Artykuł został przygotowany przez firmę www.worwo.com specjalizującą się w sprzedaży worków do odkurzaczy.
0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x